війна

Памук, Рушді, Алєксієвич і ще понад 1300 письменників: Ми єдині в засудженні безглуздої війни

27.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Представники PEN International вимагають припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну й засуджують війну. Їхню спільну заяву опублікували на офіційному сайті організації.

Текст заяви:

 

Путінська війна — замах на свободу й демократію не лише України, а й усього світу. 

 

Ми, письменники всього світу, приголомшені спрямованою проти України жорстокістю російських збройних сил, й закликаємо негайно припинити цю бійню.

 

Ми єдині в засудженні безглуздої війни, розв’язаної через відмову президента Путіна визнати право народу України на власне бачення майбутнього та історію без втручання Москви.

 

Ми одностайно підтримуємо письменників, журналістів, митців і весь український народ, для якого зараз настали найтемніші часи. Ми підтримуємо вас і відчуваємо ваш біль. 

 

Всі люди мають право на мир, на вільне самовираження, на мирні збори. Путін замахнувся на свободу й демократію на лише в Україні — ні, в усьому світі. Всі ми разом закликаємо встановити мир і припинити пропаганду, яка підживлює цю жорстокість. Вільна та безпечна Європа не можлива без вільної та безпечної України. Мир має взяти гору. 

 

Серед підписантів Світлана Алєксієвич, Орхан Памук, Марія Ресса, Ольга Токарчук, Бурхан Сьонмез, Маргарет Етвуд, Салман Рушді та інші відомі письменники. Загалом заяву підписали понад 1300 письменників.

 

З повним переліком тих, хто підтримав звернення, можна ознайомитися на сайті організації.

 

Раніше повідомлялося, що PEN International виступив із вимогою припинити напад на Україну, виступивши зі зверненням, підписаним регіональними організаціями клубу.

 

Нагадаємо, що окремі заяви від регіональних PEN-клубів на підтримку України надходили від білоруськогопольського, грузинського, російського, французького, румунського, норвезького відділень.

 

Як відомо, своїми публічними заявами Україну підтримали відомі письменники Маргарет Етвуд, Стівен Кінг, Ольга Токарчук, Фредерік Беґбедер та інші.

 

PEN International

 

Чільне фото: Valentyn Ogirenko/Reuters