допомога за кордоном

Польський PEN: В Україні сьогодні вирішується ваша і наша доля

24.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський PEN-Клуб звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії.  Лист оприлюднили на офіційному сайті PEN-у Польщі.

 

«Перед лицем смертельної загрози для суверенітету, територіяльної цілісності і державної незалежності – ми з Вами», — ідеться у зверненні.

 

У листі зазначили, що дії Росії та Владіміра Путіна — порушення міжнародного правопорядку, «встановленого коштом мільйонів жертв світової війни і мільйонів жертв тоталітаризмів».

 

«Судячи зі слів президента РФ, закони підмінено візією перманентної боротьби. У цій візії відсутній героїзм, є лише цинічна уява світу, в якому панує беззаконня», — ідеться у заяві польского PEN-клубу. Його члени також повідомили, що Росія своїми діями і заявами поставила себе поза міжнародним правом.

 

«Ми усвідомлюємо, яку велику загрозу також і для Польщі, і для Європи, і для світу несе сьогоднішня трагічна загроза, з якою зіткнулася Україна. Ми розуміємо, що на українській землі сьогодні вирішується Ваша і наша доля, вирішується доля світу. Ми з Вами», — ідеться у зверненні.

 

Нагадаємо, напередодні повномасштабного вторгнення Національна спілка письменників України висловлювала занепокоєння через концентрацію російських військ на кордонах України та закликала російських письменників виступити проти путінської агресії щодо України. Українські письменники теж закликали світових лідерів до миру.

 

Читайте також: «Тривожна полиця»: книжки, які додають впевненості під час війни

 

Чільне фото: Укрінформ