PEN Georgia

Грузинський PEN: Ми знаємо, що ви зараз відчуваєте і переживаєте

24.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент Грузинського PEN Паата Шамуґія від імені організації опублікував звернення на підтримку PEN Україна, у якому висловив солідарність грузинських письменників з українцями. Текст опублікували на офіційному сайті PEN Грузія.

 

«Шановні українські письменники, члени PEN Ukraine, ми з вами у цей непростий час. Зараз усі розуміють, що Росія грубо порушує всі міжнародні стандарти, нехтує правами людини та обмежує свободу слова і геополітичного вибору сусідніх країн, порушує міжнародне законодавство, приносить в жертву життя невинних людей заради імперіалістичних амбіцій», – зазначається у заяві.

 

Водночас в організації нагадали, що Грузія також зазнала російської окупації у 2008-му році, тому вони знають і розуміють почуття україців.

 

«Ми, письменники Грузії та наші читачі, з вами. Ми віримо, що Антилюдська сила буде розгромлена, а український народ незабаром отримає можливість мирного розвитку», – наголошується у заяві.

 

Раніше повідомлялося, що Польський PEN-Клуб звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії. Зі схожою заявою виступили румунське й французьке відділення ПЕН.

 

Як відомо, напередодні повномасштабного вторгнення Росії московський PEN заявив, що стурбований заявами Владіміра Путіна про визнання так званих «Л/ДНР».