міжнародна підтримка

Румунський PEN: Путін образливо й насильно переписує історію коштом життя інших

24.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Румунський та французький PEN-клуби підтримали Україну. Відповідні звернення оприлюднили на офіційних сайтах румунського та французького PEN-клубів.

 

Зокрема, французький PEN-клуб заявив про готовність надати допомогу українському PEN-клубу. 

 

«Ми спостерігали, спершу занепокоєно, а тепер приголомшено, за розвитком ситуації у вашій країні, яка стикнулася з нині здійсненими погрозами путінської Росії. Безперечно, ми запевняємо, що безмежно співчуваємо вам. Ми не лише висловлюємо осуд, який лунає з боку всієї міжнародної спільноти, а й бажаємо повідомити український PEN-клуб, що ми цілком на вашому боці й готові вислухати будь-які ваші прохання про допомогу», — написав Філіпп Пюжа, президент комітету «Письменники за мир» Французького PEN.

 

Румунський PEN-клуб заявив, що підтримуватиме Україну у боротьбі за свободу та самовизначення.

 

«Ви не самотні – ми з вами. Як заявив ваш президент, розпочата Росією обурлива війна спричинить багато страждань – у тому числі й громадянам Росії. Російська держава вирішила поставити себе поза фундаментальними нормами міжнародного права; війна, спрямована проти вас, насправді спрямована проти будь-якого члена вільного демократичного світу», — ідеться у зверненні.

 

Також, як зазначили у зверненні, Путін «очевидно, перебуває в полоні анахронічного ультранаціоналістичного мислення, образливо й насильно переписуючи історію коштом свободи та життя інших людей. Путінська Росія є державою-ізгоєм, яка загрожує міжнародному балансу та світовому порядку, знову розпалюючи націоналістичні пристрасті, які вже майже знищили світ вісім десятиліть тому».

 

Румунський PEN-клуб заявив, що без вільної України не може бути вільного світу, тому він підтримає Україну у боротьбі за свободу та самовизначення. PEN запевнив: «разом ми переможемо».

 

Як повідомлялося, польський PEN-Клуб теж звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії. Відомі письменники Ольга Токарчук та Стівен Кінг заявили про підтримку України.

 

Чільне фото: Інститут демократизації та розвитку