зіркова підтримка

Ольга Токарчук: Напад на вільну Україну — це напад на Європу

24.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця, лавреатка Нобелівської премії з літератури Ольга Токарчук висловлює підтримку Україні. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

 

«Повторю свої слова: я хотіла б низько вклонитися українцям та українкам, жорстоко атакованим московським режимом, і хоча немає слів для такого варварства, хочу висловити свою — нашу — солідарність, підтримку та додати наснаги. Напад на вільну Україну для мене – це напад на Європу», — написала вона.

 

 

Ольга Токарчук (1962) — польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. 

 

У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

Раніше Ольга Токарчук вже писала про Україну. Українською мовою її книжки виходять у видавництвах «Темпора» та «Урбіно». Їх переклали з польської Остап Сливинський, Віктор Дмитрук та Божена Антоняк. 

 

Нагадаємо, Польський PEN-Клуб звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії.