війна

Норвезький PEN: Путіна потрібно примусити сісти за стіл переговорів

26.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Норвезький PEN-центр засудив вторгнення Росії в Україну. Заяву опублікували на офіційному сайті Норвезького PEN-у.

 

«Свобода слова є наріжним каменем будь-якої демократії. З усіма мирними засобами, доступними для міжнародного співтовариства, президента Путіна потрібно примусити сісти за стіл переговорів», — наголосили у заяві.

 

У PEN  закликали Путіна негайно припинити війну та зазначили, що рішенням є мир і дипломатія. Норвезький PEN висловив підтримку українському, московському та петербурзькому PEN-центрам.

 

«Ми особливо стурбовані свободою слова журналістів, письменників та інших вільних висловлювань у Росії та Україні. Ми висловлюємо підтримку та солідарність з тими, хто використовує свою свободу вираження поглядів, щоб протестувати проти нелегітимної війни, та звітує про ситуацію в Україні та Росії», — зазначили у заяві.

 

Норвезький PEN також наголосив, що необхідно дозволити пресі та всім, хто працює на свободу слова виконувати свою роботу без перешкод і переслідувань.

 

Нагадаємо,  Польський PEN-Клуб теж звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії. Також зі спільною заявою від представників регіональних відділень виступив і Міжнародний PEN, з вимогою до Росії припинити напад на Україну. Підтримку висловили і Московський ПЕН, Румунський ПЕН, Французький ПЕН, Білоруський ПЕН та Грузинський ПЕН.

 

Чільне зображення: Норвезький ПЕН