наукові роботи

У Німеччині вийшла друком книжка про українську історіографію

20.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У німецькому видавництві ibidem Verlag вийшла книжка Сергія Єкельчика “Writing the Nation. The Ukrainian Historical Profession in Independent Ukraine and the Diaspora” («Написання нації. Українська історична професія в незалежній Україні та діаспорі»). Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Сергій Єкельчик аналізує непростий пострадянський перехід в українському історичному письмі. Він обговорює проблему подолання не лише радянських ідеологічних догм, а й “радянського” способу розуміння історичних процесів і людських дій. Єкельчик досліджує застосування постколоніальної теорії до українського та діаспорного письменства щодо центральної проблеми сучасної української історії – побудови нації. Він також висвітлює нові — транснаціональний та культурно-історичний — підходи до вивчення історії України», — зазначають в анотації до книжки.

 

Замовити видання можна за посиланням на сайті видавництва Колумбійського університету або на сайті ibidem Verlag. Його вартість — $25 (923 грн) та €25 (981 грн) відповідно.

 

 

Сергій Єкельчик — канадський історик родом з України. Фахівець з історії Радянського Союзу і національних відносин. Голова Асоціації україністів Канади. Лавреатом нагороди Американської асоціації українських студій за найкращу книжку 2014 року.

 

Нагадаємо, за книжку «Повсякденний сталінізм: Київ і кияни після Великої війни» Сергій Єкельчик отримав спецвідзнаку BookForum Best Book Award 2019.

 

Читайте також: До джерел! Звідки взялася Покрова і чому опір – наша традиція

 

Зображення: cup.columbia.edu