бойкот рф

У Польщі створили петицію щодо бойкоту російського фантаста Сєргєя Лук’яненка

17.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польська асоціація фан-клубів фантастики Fandom Polski оприлюднила відкритий лист до організаторів Всесвітньої конвенції наукової фантастики Worldcon із закликом бойкотувати участь у ній російського письменника Сєргєя Лук’яненка. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

 

«Фантастика – чи це оптимістичне бачення «Зоряного шляху», чи антиутопічні міста Гібсона – часто є відображенням нашого світу. Вона говорить про те, яке майбутнє ми хотіли б бачити і як хочемо його формувати. Не всі думки з цього питання можуть бути залишені за дверима конвенту. Сєргєй Лук’яненко виступає на російському телебаченню, де йдеться про те, що українських дітей слід бити доти, доки вони не полюблять матінку Росію. Він усміхається, коли його співрозмовник фантазує про геноцид. Ця людина є почесним гостем того, що теоретично є найважливішою подією нашої спільноти – Ворлдкона наступного року. Як польський Фендом, ми бачимо, що відбувається одразу за нашим кордоном. Тому ми не згодні вшановувати людину, яка захоплено аплодує бомбардуванням українських міст та злочинам російських солдатів», – йдеться у листі Fandom Polski, написаному польською, англійською, китайською та російською мовами.

 

Крім того, організація створила петицію щодо заборони участі російського фантаста у Worldcon.

 

81-а Всесвітня конвенція наукової фантастики Worldcon відбудеться у серпні 2023 року в китайському місті Ченду. Її почесними гостями заявлені всесвітньо відомий китайський фантаст Лю Цисінь, російський письменник Сєргєй Лук’яненко, англо-канадський автор наукової фантастики Роберт Соєр.

 

Під час конвенту відбудеться вручення Премії Г’юґо, однієї з найстаріших та найавторитетніших у галузі фантастики.

 

Сєргєй Лук’яненко – російський письменник-фантаст. Автор десятків творів, деякі з яких були екранізовані. Є прибічником Путіна. У 2014 підтримав анексію Криму росією.

 

Fandom Polski – загальнонаціональна польська організація, що об’єднує фан-клуби фантастики. Заснована 2001 року. Опікується організацією літературної премії Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, проводить конгреси, координує діяльність клубів тощо.

 

Нагадаємо, на науково-фантастичному фестивалі Worldcon у Чикаго Україну підтримали двома резолюціями

 

Читайте також, Людські проблеми кіберпанку: світи Пет Кедіґен і Ричарда К. Морґана