бойкот рф

На науково-фантастичному фестивалі Worldcon у Чикаго Україну підтримали двома резолюціями

06.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Всесвітній конвенції наукової фантастики Worldcon створили резолюцію про відкликання запрошення російського автора Сєрґєя Лукьяненка у 2023 році на цю подію. Про це повідомляють ЗМІ. 

Заклик спрямували до організаційного комітету конвенції, оскільки російський письменник звинувачував українців у нацизмі й закликав своїх прихильників знищити Україну, а також неодноразово підтримував повномасштабне вторгнення. 

 

«Потрібно продемонструвати солідарність з українцями та засудити жахливі висловлювання почесного гостя Worldcon 2023 Сєрґєя Лукьяненка, який називає українців нацистами та заохочує до незаконного вторгнення в Україну. Це абсолютно неприйнятно. Лук’яненка не можна ані підбадьорювати, ані хвалити, і ми просимо комітет, уболівальників і учасників відмовитися від Сєрґєя Лукьяненка як гостя», написали в резолюції. 

 

Крім того, на заході ухвалили ще одну резолюцію солідарності з Україною. 

 

«Ми закликаємо всіх бойкотувати тих, хто виступає за незаконне вторгнення», написали в ній. 

 

Worldcon щорічна конвенція наукової фантастики. У 2022 році вона минула з 1 по 5 вересня у Чикаго (США). На ній представники 51 країни світу ділилися досягнення та обмінювались думками щодо розвитку культурного феномену наукової фантастики. Зокрема це були письменники, художники, редактори, видавці, науковці. 

 

Подію відвідали понад 5 тисяч осіб, як онлайн, так і оффлайн. Україну віртуально представляли 4 учасники. 

 

Почесними гостями заходу були письменники Стівен Бернс, Таннарів Дю, знавці фантастики та фендому Еді Стерн і Джо Сікларі.

 

На Worldcon також вручається премія у сфері науковій фантастиці «Г’юґо». Серед переможців цього року – Аркаді Мартін, Бекі Чемберс, Сюзанна Палмер, Сара Пінскер, фільм «Дюна», автори коміксів Н.К. Джемісин та Джамал Кемпбел.

 

Нагадаємо, що Болонський, Лондонський, Франкфуртський, Тайбетський, Гвадалахарський, Лейпцизький, Будапештський міжнародні книжкові фестивалі, Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» відмовилися від співпраці з рф. 

 

Як відомо, фестиваль «ЛюксКон», який приймає 44-й конвент Європейського товариства наукової фантастики «Єврокон», позбавив представників росії і білорусі права на нагородження.

 

Джерело: File770.com

Фото: Worldcon