бойкот рф

Чеський книжковий ярмарок «Світ книги» припиняє співпрацю з видавцями РФ

03.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» припиняє співпрацю з РФ. Таке рішення ухвалила Рада директорів Асоціації чеських книготорговців і видавців, одноголосно схваливши резолюцію, запропоновану Радованом Ауером, директором фестивалю.

Організатори фестивалю повідомили, що «Світ книги» перериває будь-яке спілкування з офіційними структурами Російської Федерації, скасовує її участь у цьогорічному фестивалі та розриває угоду з Російським домом.  

 

«Ми робимо це з усвідомленням величезного багатства російської літератури та культури, а також потреби культурного діалогу. Проте, оскільки ми не надаємо у «Світі книги» місця для презентації інших злочинних чи терористичних організацій, то не можемо провести офіційну презентацію Росії, яка зараз завдає величезних страждань мирному населенню та вчиняє військові злочини в Україні», — ідеться у резолюції.

 

Як зазначили у резолюції, «Світ книги» завжди був відкритим до множинності думок і діалогу, тому фестиваль запропонує вільний простір після офіційної презентації незалежній російській культурі, тим організаціям чи митцям, які «поважають цінності людства, демократії та свободи».

 

Організатори фестивалю додали, що готові цьогоріч повністю безкоштовно надати Україні виставку для презентації «її багатої літературної та культурної сцени та традицій».

 

Нагадаємо, Болонський дитячий книжковий ярмарок та пов’язані з ним організації призупиняють співпрацю з російськими видавцями. Таке ж рішення ухвалили організатори Франкфуртського книжкового ярмарку.

Читайте також: Празький книжковий ярмарок «Світ книги» вперше з українською програмою