аукціон

У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

28.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фонд Ольги Токарчук виставив на аукціон пошкоджені книги лауреатки Нобелівської премії, які надсилали їй праворадикали у знак протесту. Про це йдеться на фейсбук-сторінці фонду.

Благодійний аукціон відбувся під час фестивалю Бруно Шульца у Вроцлаві. На ньому зібрали 40 322 злотих. Ольга Токарчук написала у соцмережах що це «дивовижна сума» і подякувала учасникам аукціону. Кошти з аукціону нададуть організаціям, що захищають права ЛГБТ. За інформацією Фонду Ольги Токарчук, одну із 23 книжок продали з аукціону за 5101 злотих, а саме «Книгу Якова», на обкладинці якої маркером написали образливі слова «ozustka», «zdrajca targowica». На титульному аркуші написали: «За це ваша Нобелівська премія? Мені соромно, що ви з моєї країни − Польщі. Змініть країну, бо у Польщі немає демократії».

Пошкоджені книжки Ольги Токарчук праворадикали надсилали письменниці у відповідь на її інтерв’ю італійській газеті «Corriere della Serra», яке вона дала на початку червня. У ній вона нібито порівнювала Польщу з Білоруссю, де відбуваються масові репресії та порушення прав людини.

 

Праворадикали надсилали письменниці її книжки з пошкодженнями, образливими написами. Крім акції масової відправки книжок письменниці праворадикали влаштували онлайн-кампанію у соцмережах і своїх медіа. У відповідь Фонд Ольги Токарчук заявив про те, що твердження письменниці були вирваними з контексту.

 

Ольга Токарчук (1962) − польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

У липні Фонд Ольги Токарчук організував дискусію з білоруською письменницею, Нобелівською лауреаткою Світланою Алексієвич.