Григорій Сковорода

У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

09.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Полтаві демонтували скульптуру на честь російського поета Алєксандра Пушкіна, натомість встановили пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді. Про це розповів скульптор Володимир Цісарик.

Раніше біля одного з полтавських готелів були дві скульптури — на честь письменників Алєксандра Пушкіна та Миколи Гоголя. Нині ж біля фігури останнього відкрили пам’ятник філософу Сковороді, біля його ніг – мавпа, а за плечима – лелека. Скульптури на честь усіх трьох діячів створив Володимир Цісарик.

 

«Такий час, замінили. Старалися зробити так, щоб це було в людський розмір, щоб це не був великий монумент, не тяжів над людьми. Символіка — це є, власне, з твору Григорія Сковороди “Благодарний Еродій”, де головними героями виступають лелека Еродій і мавпочка Пішик. Мавпочка говорить про земне, про різні блага матеріальні, а лелека Еродій — якраз символ духовного піднесення», — розповів він. За словами скульптора, демонтаж, виготовлення та встановлення нової скульптури виконали коштом приватного підприємця.

 

На думку місцевої екскурсоводки та власниці турагенції Анни Шендрик, скульптура на честь Григорія Сковороди має спонукати людей більше дізнаватися про філософа.

 

«Маємо нову прекрасну контактну скульптуру Григорія Сковороди. Коли це не десь високо на якомусь постаменті, а коли люди можуть до нього підійти. Пушкін і Полтава — тут дуже суперечливе питання, чи взагалі Пушкін був у Полтаві. Сковорода — він наш, він народився на Полтавщині, його серце і дух Полтавського краю, оця унікальність філософії — це наше, українське. Тому треба говорити більше про своє», — додала вона.

 

Як повідомлялося, скульптуру Сковороди відкрили у Вашингтоні.

 

Читайте також: Безтурботний самітник, гоноровий химерник сповідує самовладання – Сковорода

 

Джерело: Суспільне Полтава

Світлини: Суспільне Полтава