екранізація

У прокат виходить екранізація п’єси Сенцова

16.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У широкий кінотеатральний прокат виходить іронічна антиутопія «Номери» за однойменною п’єсою Олега Сенцова. Про це повідомляє Держкіно.

Стрічка з’явиться у прокаті 19-го листопада. Над нею працювали відразу два режисери – Олег Сенцов, який під час роботи над фільмом перебував в ув’язненні, та Ахтема Сеітаблаєва, що допомагав втілювати задум на знімальному майданчику.

 

 

Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

 

В основі картини лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Фінальна редакція була зроблена вже у слідчому ізоляторі в Лефортово у Москві.

 

У 2018 році виставу поставила режисерка-постановниця Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра на «Сцені 6» у «Довженко-Центрі».

 

Світова прем’єра фільму відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди.

 

«Номери» розповідають про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

 

У фільмі знялися Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук та інші.

 

Раніше повідомлялося, що українського режисера та письменника Олега Сенцова відзначили польською премією імені Станіслава Вінценза.