ISBN

У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

27.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Попри те, що міжнародне агентство ISBN призупинило видачу росії унікальних ідентифікаційних номерів, їх видаватимуть, поки не вичерпається запас. Про це розповіла директорка російської книжкової палати (РКП) Альона Ноґіна.

 

«Ми продовжуємо роботу, тому що за чинними договорами у нас є ISBN (міжнародний стандартний книжковий номер). Ми ще не перейшли на іншу систему, тому поки що працюємо і не припиняємо видачу ISBN», — заявила Ноґіна.

 

За її словами, система міжнародних номерів необхідна, щоб знаходити книжку та стежити за її просуванням. У росії розподіл номерів ISBN закріпили за російською книжковою палатою.

 

Після того, як закінчаться міжнародні номери, росія використовуватиме національну систему реєстрації.

 

«У нас є державна реєстрація будь-якого видання, це закон про обов’язковий примірник. Будь-яке видання має свій національний ідентифікатор та ідентифікується. Так званий національний номер вже існує у російських електронних базах», — додала Ноґіна.

 

Національний російський ідентифікатор не виконуватиме головну функцію ISBN — пошуку книжок за кодом у міжнародному реєстрі, оскільки його використовують лише на території рф. 

 

Ставити на книжках російський аналог ISBN почали у 2021 році.

 

ISBN – 13-значний код на титульному листі видання, найчастіше зі штрих-кодом. Набір цифр є паспортними даними книги, у числах зашифрована інформація про мову або країну, видавництво та саму книжку.

 

Як повідомлялося, у листі до Виконавчого комітету Консорціуму УДК, Міжнародного агентства ISBN, Міжнародного агентства ISMN та Міжнародного центру ISSN Держкомтелерадіо закликало припинити будь-яку співпрацю з росією у відповідних галузях.

 

Читайте також: Як ідентифікують електронні видання й аудіокнижки у системі ISBN

 

Джерело: pro.books.ru