російсько-українська війна

У міжнародних бібліографічних організацій просять відмовитися від співпраці з рф

23.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У міжнародних організацій бібліографічної галузі вимагають відмовитися від співпраці з рф. Вимогу оприлюднив Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

У листів до Виконавчого комітету Консорціуму УДК, Міжнародного агентства ISBN, Міжнародного агентства ISMN та Міжнародного центру ISSN з Держкомтелерадіо висловили пропозицію долучитися до міжнародної коаліції з протидії злочинним діям путінського режиму проти демократичної України та всього цивілізованого світу й припинити будь-яку співпрацю з росією у відповідних галузях.

 

Проєкти листів надіслані до Міністерства закордонних справ України, яке відповідно до своїх повноважень має звернутися до міжнародних організацій.

 

Зокрема, пропонується позбавити рф права участі в Міжнародній системі стандартної нумерації книг (ISBN), в Міжнародній системі стандартної нумерації нотних видань (ISMN), Міжнародній системі стандартної нумерації серіальних видань (ISSN). 

 

Також Україна пропонує виключити Всеросійський інститут науково-технічної інформації російської академії наук як представника рф із складу Консорціуму Універсальної десяткової класифікації та припинити будь-які комунікації з росією у цій сфері.

 

Функції національних агентств ISBN та ISMN та Національного центру ISSN в Україні виконує державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова», яка перебуває у сфері управління Держкомтелерадіо.  

 

«Сьогодні потерпає вітчизняна видавнича справа та пов’язані з нею суміжні галузі. Через війну практично заблоковано підготовку до випуску та виробництво книг, нотних і серіальних видань. Не працюють бібліотеки, призупинено навчальні процеси у вищій та середній школах та дослідження в наукових установах. Росія веде повномасштабну інформаційну війну проти України в міжнародному медіапросторі, намагаючись переконати весь демократичний світ у своїх «добрих намірах» щодо «визволення» України. Насправді ж своєю метою рф ставить знищення України з політичної мапи світу»,йдеться у листі. 

 

Також у листах висловлюється подяка європейським країнам, США, Канаді, Австралії, Японії та іншим країнам світу за солідарну підтримку, всебічну допомогу, зокрема й у сфері інформаційної та культурної протидії агресорові. 

 

Нагадаємо, що від культурної співпраці з росією відмовилися понад 70 культурних організацій. 

 

Як відомо, письменники та письменниці з усього світу також висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.