підтримка

Все більше відомих письменників скасовують контракти із росією

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменники та письменниці з усього світу висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.

 

Американська письменниця-фантастка, авторка серії «Народ повітря», який можна придбати в Україні, Голлі Блек заявила, що відмовиться від всіх контрактів у росії та жертвуватиме кошти на допомогу українській армії: 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Holly Black (@blackholly)

 

Американський письменник-фантаст Джон Кровлі, автор роману «Єгипет», виданого в росії, долучився до бойкоту російських видавництв та повідомив, що не поновлюватиме жодних контрактів.

 

 

Американський письменник-фантаст Джеймс Морроу, автор виданих в росії книжок «Єдинорідна дочка», «Біблійні історії для дорослих», приєднався до Ніла Ґеймана, Стівена Кінга та Джона Кровлі, відмовившись від книжкових контрактів у Росії:

 

Літературний агент та менеджер агентства Zeno Джон Берлайн написав Михайлу Назаренку: 

 

«Як і всі розумні люди, я приголомшений і нажаханий незаконним і абсолютно невиправданим вторгненням Росії в Україну і можу запевнити вас, що постійно думаю про важке становище вас і ваших земляків. Я особисто зробив значну пожертву Гуманітарному зверненню Комітету з надзвичайних ситуацій України, і це агентство припинило будь-який бізнес у Росії».

 

Британський письменник, автор книжки «Небо сингулярності», Чарлі Стросс, який вже висловлювавася на підтримку України, виклав у своєму блозі отриманий ним лист від українських культурних діячів із проханням надсилати гроші з продажів книжок у росії в українські благодійні фонди та розривати контакти з російськими видавцями.

 

Посилаючись на той же лист, польський письменник-фантаст Якуб Цвєк, книжки якого  мали публікувати в росії, повідомив, що розриває всі контакти з російськими видавцями та передасть гроші під продажу своєї серії «Брехун» фонду для відбудови України:

 

 

Подружжя польських письменників-фантастів Мая Лідія Коссаковська, авторка виданої в росії книжки «Сівач вітру», та Ярослав Ґжендович, автор серії «Владика крижаного саду», відмовилося від співпраці з рф через «через незаконний, невиправданий та неприпустимий напад Росії на незалежну, демократичну Україну».

 

 

Письменниця Марта Кладзь-Коцот, одна з авторок виданої в Україні збірки «Час жорстоких снів», відмовилася від публікації її літературних, наукових та публіцистичних текстів на російському ринку.

 

 

Так само вчинила і Марта Краєвська, авторка фентезі «Іди та чекай на морози», виданого в росії: 

 

 

Фантаст Аркадій Саульський, автор роману «Червоний лотос», виданого в росії та вихід якого запланований в Україні, зазначив, що продовження циклу в росії не буде, а кошти з уже проданих примірників він передасть на допомогу біженцям та постраждалим в Україні: «Просто те, що російська компанія буде платити гроші українським сім’ям, мені здається дуже смішним:)».

 

 

Крім того, польське видавництво Powergraph  також відмовилося від усіх контрактів з росією: 

 

 

Британський письменник Стівен Фрай, книжка якого «Міф» видана в росії, висловив підтримку українцям, але написав також, що співчуває «моїм російським друзям і послідовникам, яким заборонено протестувати та висловлювати сором і обурення з приводу жахів, які вчинив їхній божевільний і жорстокий лідер».

 

 

Нагадаємо, письменники з усього світу, серед яких  Елісон Кіллінг, Ніл Гейман, Бернардин Еваристо закликали жертвувати кошти для українських біженців. Також всесвітньо відомі автори та авторки скасовують книжкові контракти в рф.