бестселери

Ніл Ґейман, Ребекка Кван та інші відмовляються від контрактів на переклади в РФ

06.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Іноземні письменники та письменниці відмовляються від контрактів на переклади своїх книжок у Росії через прохання українців. Про це вони повідомляють у твіттері.

Першим скасував нові книжкові контракти в Росії канадський письменник детективів Лінвуд Барклай, 12 книжок якого видані в Росії, зазначивши, що «це невелика жертва і вона матиме небагато ефекту, однак я не продовжую свої російські книжкові контракти».

 


Згодом, посилаючись на відмову Барклая, американський письменник, «король жахів» Стівен Кінг теж скасував російські контракти. Його відмова спричинила хвилю звернень українських користувачів твіттеру до відомих письменників з проханням взяти приклад з Кінга та Барклая.

 

Зокрема, англійський письменник-фантаст Ніл Ґейман, понад 20 книжок якого перекладені на російську, повідомив, що намагається з’ясувати, які російські контракти він контролює і де вони перебувають у видавничому циклі. «Я б не хотів їх поновлювати, поки Путін і ця адміністрація будуть при владі, це точно», — зазначив він.

 


Свою відмову він аргументував нездатністю росіян «змусити свій уряд зрозуміти», що він не може ухвалювати рішення за весь народ. Крім того, Ніл Ґейман відповів на заяви росіян про неспроможність вплинути на Путіна через загрозу громадянської війни та запитання, чи, можливо, він її хоче: «Я хочу, щоб людей в Україні не бомбили та не вбивали».

 

 


До відмов від російських контрактів приєднався й англійський письменник-фантаст Джо Аберкромбі, 10 книжок якого видані в Росії, повідомивши, що в найближчому майбутньому не підписуватиме жодних угод в Росії.

 

«Мені дуже шкода. Це жахливо. У найближчому майбутньому я не буду підписувати жодних угод в Росії. Я розмовляю зі своїм видавцем про те, що ще можна зробити», — написав він.

 

 

З Аберкромбі погодилася також Ребекка Кван, авторка бестселера «Макова війна» (про який можна прочитати більше тут). Вона повідомила: «Так само як Джо, я не буду підписувати жодних нових контрактів та поговорю зі своєю командою, щоб дізнатися, який контроль ми маємо над книжками, які вже в друці».

 


Українці також зверталися до Вільяма Гібсона, Джоан Ролінґ, доньки Террі Пратчетта, Голлі Блек, Джорджа Мартіна, Патріка Ротфусса, Брендона Сандерсона, Гая Геврієла Кея та інших.

 

Нагадаємо, наразі Україну також підтримали Маргарет Етвуд, Ольга Токарчук, Фредерік Беґбедер, Джоан Ролінґ, Ювал Ной Харарі, Бернардин Еваристо, Елісон Кіллінг, Вітольд Шабловський, Еліф Шафак, Рупі Каур та інші.