війна

Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

19.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Понад 70 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з Росією після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у межах всеукраїнського телемарафону.

«Світова культурна спільнота демонструє солідарність під час війни в Україні і поступово відмовляється співпрацювати з РФ. Це і Каннський кінофестиваль, і театр Ла Скала, і багато інших культурних організацій», – сказав Ткаченко.

 

Також міністр зазначив, що росіянам відмовили в участі в бієнале та триєнале, які проходять в Італії.

 

Міністр назвав діяльність, спрямовану на бойкот росіян, «культурною завісою» і додав, що Україна зустрічає багато підтримки і з боку колег-міністрів культури, так і з боку конкретних культурних закладів і організацій.

 

Також Ткаченко повідомив, що Мінкультури підняло питання щодо перенесення зустрічі ЮНЕСКО з Казані до Львова і виключення Росії з цієї організації або принаймні призупинення її членства на період війни.

Міністр вважає, що російська культура не є і не може бути ні поза війною, ні поза політикою доти, доки її підтримує держава-агресор: «Це м’яка сила, яка теж несе свого роду кулі і смерті для українців. Хочете співпрацювати з росіянами – отуди, за Урал, там велика територія, тайга, там і співпрацюйте».

 

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики на тлі війни в Україні закликало ЄС розширити санкції проти Росії у культурній та інформаційній сферах.

 

Раніше повідомлялося, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликає закрити небо над Україною, щоб уникнути гуманітарної та культурної катастрофи.

 

Як відомо, від початку повномасштабного наступу росії на Україну культурні інституції та окремі діячі активно закликають світову спільноту бойкотувати росіян і припиняти взаємодію з ними. Зі своїми зверненнями до закордонних колег виступили Мистецький Арсенал, Український Інститут, Інститут Книги, Український культурний фонд та багато інших організацій.

 

Як повідомлялося, Суспільне мовлення звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, зокрема «Першого каналу» та Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії, у європейській спільноті суспільних мовників. А агентство Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на аналітиці в галузі вищої освіти, заявило про підтримку України та виключення російських і білоруських закладах вищої освіти з міжнародних університетських рейтингів.

 

Нагадаємо, що письменники та письменниці з усього світу також висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.