бойкот рф

Суспільне вимагає припинити членство російських ЗМІ в Європейській мовній спілці

25.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Суспільне мовлення звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, зокрема «Першого каналу» та Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії, у європейській спільноті суспільних мовників. 

У зверненні зазначили, що від початку агресії Росії проти України у 2014 році й донині мовники-члени ЄМС від Російської Федерації — «Перший канал» та ВДТРК — рупори влади Кремля та ключові інструменти політичної пропаганди, що фінансується з державного бюджету РФ. 

 

«Замість того, щоб слідувати цінностям ЄМС, вказані мовники постійно та систематично поширюють дезінформацію, порушують журналістські стандарти, поширюють мову ворожнечі, виступають провідним елементом інформаційної війни російської влади як проти України, так і проти решти цивілізованого світу», — повідомили в заяві та додали, що ситуація з російськими мовниками аналогічна до Белтелерадіокомпанії, членство якої призупинили  у 2021 році через порушення ключових цінностей ЄМС.

 

Також Суспільне мовлення України просить ЄМС усунути мовники Росії від участі у Пісенному конкурсі Євробачення-2022.

 

«Хочемо наголосити, що Пісенний конкурс Євробачення був створений після Другої світової війни, щоб об’єднати Європу. З огляду на це участь Росії як країни-агресорки та порушниці міжнародного права в цьогорічному Євробаченні підриває саму ідею конкурсу», — ідеться у зверненні.

 

Суспільне зазначило, що участь Росії у цьогорічному конкурсі забезпечує Всеросійська державна телевізійна та радіомовна компанія, які є інструментом влади Кремля в інформаційній війні проти України. «Ми очікуємо на одностайність та підтримку усіх колег мовників у цьому питанні», — акцентували в Суспільному.

 

Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

 

Нагадаємо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародної асоціації видавців з проханням підтримати найсуворіші санкції. Напередодні повномасштабного вторгнення Національна спілка письменників України висловлювала занепокоєння через концентрацію російських військ на кордонах України та закликала російських письменників виступити проти путінської агресії щодо України.