війна

Українська асоціація видавців закликає Міжнародну асоціацію підтримати санкції проти РФ

25.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародної асоціації видавців з проханням підтримати найсуворіші санкції. Заяву оприлюднили на офіційній фейсбук-сторінці організації.

«Вважаємо, що такий лідер, який пішов на такий канібалістичний крок, має отримати жорстку відповідь від всіх людей, міжнародної спільноти, всіх тих, хто розуміє, що це війна не проти України, а проти моральних, демократичних цінностей цивілізованого світу. Просимо членів нашої міжнародної асоціації —  професіоналів у видавництві — знайти способи та інструменти засудження агресії Росії проти України та підтримати українців у цей важкий час у боротьбі зі світовим агресором», — ідеться в заяві.

 

Українські видавці закликали світове суспільство боротися проти злочинів Путіна в Україні, увівши низку санкцій:

 

 • Міжнародні суди мають засудити Путіна та ухвалити процедури вироку Путіна за воєнні злочини проти України;
 • Термінова військова підтримка, включаючи систему повітряних куполів та масштабна підтримка оборонним обладнанням;
 • Розкриття банківських даних для росіян та російської інтелігенції та даних розвідки для політичних та бізнес-еліт;
 • Блок SWIFT;
 • Блокування авіаліній, морських вантажно-пасажирських компаній, блокування доступу до портів;
 • Замороження продажів міжнародних компаній в Росії;
 • Соціальні мережі  мають заборонити інформацію російського уряду;
 • Закриття доступу до ключових інфраструктурних/хмарних провайдерів для блокування використання технологічних стеків та даних — Microsoft, Apple, AWS, Google та інших важливих для бізнесу вендорів;
 • Введення персональних санкцій на російських політиків та олігархів, колишніх політиків Європи та США, які відверто підтримують Путіна;
 • Замороження іноземних грошових рахунків Росії;
 • S&P та інші відомства мають знизити рейтинги Росії та російського бізнесу до рівня непотребу;
 • Накладення санкцію 10 євро/бочка на російську нафту. Диверсифікування від російського газу;
 • Підвищення імпортних тарифів на агропродовольчі товари з Росії та блокування торгівлі вводами сільськогосподарської продукції з Росією.

 

Також українські видавці закликали членів Міжнародної асоціації видавців особисто вимагати від уряду негайно запровадити ці санкції, поширювати ту чи іншу актуальну інформацію про злочини Путіна, не поширювати жодної інформації, яка надходить від російських урядових, російських спонсорованих або пов’язаних з Росією джерел, передавати гроші в українські волонтерські фонди та вжити усіх можливих заходів проти цієї війни. 

 

«Українці захищаються. Українська армія сильна і потужна. Але війна не тільки про Україну. Йдеться про Європу, світ та наше спільне майбутнє. Українцям потрібно, щоб світова спільнота вступила і зробила прямі дії, щоб закінчити війну вже зараз», — наголосили в заяві.

 

Нагадаємо, напередодні повномасштабного вторгнення Національна спілка письменників України висловлювала занепокоєння через концентрацію російських військ на кордонах України та закликала російських письменників виступити проти путінської агресії щодо України. Українські письменники теж закликали світових лідерів до миру.