війна

Загроза гуманітарної катастрофи: Ткаченко закликає закрити небо над Україною

04.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликає закрити небо над Україною, щоб уникнути гуманітарної та культурної катастрофи. Оригінал заяви розміщений на Урядовому порталі.

 

За його словами з часу повномасштабної ескалації Росії в Україні значним руйнуванням піддались культурні пам’ятки й житлові зони Харкова, Києва, Херсона, Маріуполя, Житомира та низки інших міст та містечок. Зокрема руйнування зазнав музей Марії Приймаченко в Іванкові, проте більшість колекції вдалось врятувати.

 

«У Харкові російські окупанти обстріляли Успенський собор, де ховалися люди, навчальні корпуси Харківського національного університету мистецтв та гуртожитки Харківської державної академії культури, а в Іванкові під Києвом – музей всесвітньо відомої художниці Марії Приймаченко, роботами якої захоплювався сам Пабло Пікассо. До того ж Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука теж зазнала пошкоджень від окупантів. Збожеволілий диктатор погрожує знищити Софійський собор у Києві, храм ЮНЕСКО, побудований в 11 столітті! Сотні ні в чому не винних жертв, тотальне руйнування храмів, соборів та музеїв – ось ціна досі не закритого неба над Україною», – зазначив Олександр Ткаченко.

 

«Прості українці голими руками зупиняють російські танки, наша армія успішно розбиває окупантів за усіма напрямками. Але російські ракети та літаки підло та безчесно продовжують бомбити наші прекрасні мирні міста. Світ має це зупинити. Ми, урядовці, разом з депутатами активно закликаємо до цього. До цього закликає кожен українець. Закрийте небо над Україною!»,  йдеться у заяві.

 

Як повідомлялось раніше, заклики про закриття неба над Україною публікували культурні діячі та митці на своїх особистих сторінках у соціальних мережах.

 

Нагадаймо, що закрите небо значно знизить ризики потрапляння російських ракет в українські стратегічні об’єкти та населені пункти з мирними жителями, що зменшить втрати як серед ЗСУ, так і цивільних. Також це полегшить боротьбу української армії.

 

До прохань закрити небо можна долучитися за гештегами #CloseTheSky та #NoFlyZone. Ще досі можна підписати петицію до НАТО, яка вже набрала понад мільйон голосів.