війна

Українські письменники й видавці закликають закрити небо

27.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменники й видавці долучилися до закликів закрити небо в Україні від російської військової авіації.

 

Поет Остап Сливинський закликав країни НАТО закрити українське небо від російських літаків. Заклик він оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці.

 

«Будь ласка, допоможіть нам зробити наше небо вільним від російських військових літаків. Решту зробимо ми», — написав Сливинський.

 

 

Закликав до закриття неба й Іван Малкович. «Допоможіть нам з небом! На землі ми зможемо самі!!!» — написав він.

 

 

Пост із гештегом, що закликає закрити небо, опублікувала також поетка Юлія Мусаковська. До нього вона додала ілюстрацію Гриці Рд (Grycja Rd), на якій зображено вікна, заклеєне клейкою стрічкою з метою запобігти можливим його уламкам при вибуху.

 

«Це сьогоднішня українська реальність», — написала Юлія Мусаковська.

 

 

 

Долучилися також і Станіслав Асєєв, Галина Крук та інші.

 

Закрите небо значно знизить ризики потрапляння російських ракет в українські стратегічні об’єкти та населені пункти з мирними жителями, що зменшить втрати як серед ЗСУ, так і цивільних. Також це полегшить боротьбу української армії.

 

До прохань закрити небо можна долучитися за гештегами #CloseTheSky та #NoFlyZone. Також можна підписати петицію до НАТО.

 

Нагадаємо, Пітер Померанцев закликав відключити Росію від SWIFT. Солідарність з Україною висловили також Ольга Токарчук та Стівен Кінг.

 

Чільне  фото: Reuters