війна

Пітер Померанцев закликав відключити Росію від SWIFT

25.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник Пітер Померанцев закликав відключити Росію від банківської системи SWIFT через її повномасштабний напад на Україну. Про це він написав у своєму твіттері.

 

«Мені соромно. Соромно, що українці борються з поверненням імперіалізму та фашизму в Європу, борються за «цінності», які Європа мала б відстоювати, але забула їхнє значення. А ми, європейці в безпеці, нічого не робимо. Хоча можемо. Перше: відключіть Росію від SWIFT зараз», — закликав він.

 

Пітер Померанцев — британський журналіст та письменник російського походження. Спеціаліст з медіа та пропаганди в сучасній Росії.

 

SWIFT — міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Вилучення Росії з SWIFT зробить майже неможливим для фінансових установ пересилання грошей в країну або за її межі. Це серйозно вплине на російський бізнес з іноземними клієнтами і може завдати реальної шкоди економіці країни. На відключенні наполягає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

Країни ЄС розділилися щодо запровадження цієї санкції: Польща, Естонія, Латвія та Литва закликали до негайного відключення РФ, Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр виступили проти.  Наразі  доступ до банківської системи у Росії відкритий.

 

Ви можете долучитися до петиції до німецького уряду щодо вилучення Росії з SWIFT за посиланням.

 

Як повідомлялося, солідарність з Україною висловили також Ольга Токарчук та Стівен Кінг.

 

Чільне фото: Укрінформ