музеї

У росії заборонили вивезення музейних експонатів на виставки за кордон

24.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури рф призупинило тимчасове вивезення музейних предметів з території росії на закордонні виставки. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 

«Мінкультури росії призупинило тимчасову видачу та тимчасове вивезення музейних предметів з території російської федерації ще 3 березня», — заявили у міністерстві. 

 

У рф повернули близько 1500 експонатів з виставок в Білорусі, Бельгії, Великобританії, Угорщини, Німеччини, Італії, Іспанії, Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратах, Нідерландах, Султанаті Оман, Сербії, Франції, Чехії, Японії

 

У Мінкультури зазначили, що «співпрацю з дружніми країнами, зокрема тимчасове вивезення предметів мистецтва на виставки, відновлять з 2023 року».

 

Міністерство зазначило, що з початком повномасштабної агресії рф проти України воно «оперативно організувало роботу щодо повернення музейних предметів на територію рф, а контроль з цього питання здійснюється Мінкультури росії щодня».

 

Мінкультури спільно з урядом, МЗС росії, митними органами, росавіацією, страховими компаніями та музеями проводить планомірну роботу щодо повмінкультури ернення всіх російських музейних предметів, які перебувають за кордоном.

Нагадаємо, з 2025 року у росії не можна буде використовувати антивіруси з «недружніх країн». Крім того, у рф блокують засоби обходу блокувань «протиправного» контенту (VPN).

 

Чільне фото: РБК