пропаганда рф

З 2025 року у росії не можна буде використовувати антивіруси з «недружніх країн»

01.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З метою «забезпечення інформаційної безпеки» у росії з 2025 року не можна буде користуватися засобами захисту інформації з «недружніх країн». Про це ідеться в указі владіміра путіна, опублікованому на офіційному порталі правової інформації рф.

 

Указ поширюється на федеральні органи виконавчої влади росії, державні фонди, держкорпорації, стратегічні підприємства й організації, створені на підставі федеральних законів. Крім цих структур, під нововведення потрапляють і юридичні особи, які є «суб’єктами критичної інформаційної інфраструктури».

 

Згідно з документом, у кожному з цих органів мають бути створені підрозділи з IT-безпеки. Повноваження щодо забезпечення інформаційної безпеки, зокрема «з виявлення, попередження та ліквідації наслідків комп’ютерних атак», керівники організацій мають покласти на своїх заступників. 

 

Також путін вимагає забезпечити безперешкодний доступ, у тому числі віддалений, співробітникам федеральної служби безпеки (ФСБ) до використовуваних організаціями інформаційних ресурсів для «здійснення моніторингу»

 

Нагадаємо, 4 березня у росії заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram. 21 березня у Росії визнали Meta екстремістською організацією.