соціальні мережі

Через «екстремістську діяльність» у РФ заборонили Instagram

11.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Росії обмежать доступ до соціальної мережі Instagram. Про це заявив Роскомнагляд. 

Раніше Генпрокуратура РФ направила запит до Роскомнагляду щодо блокування мережі, а також попросила суд визнати компанію Meta «екстремістською організацією» та заборонити її діяльність у Росії.

 

У РФ кваліфікували дії Meta як «громадські заклики до екстремізму та сприяння тероризму».

 

Це пов’язано з тим, що раніше материнська компанія Meta, соціальними мережами якої є Instagram, Facebook та WhatsApp, дозволила публікувати заклики до насильства проти російських солдатів у контексті вторгнення в Україну. Тому російський слідчий комітет порушив кримінальну справу проти компанії Meta, яка дозволила заклики до насильства у Facebook та Instagram у контексті війни Росії проти України.

 

Також раніше зазначали, що Instagram буде заблокований, якщо підтвердяться дані про те, що Meta дозволила не видаляти заклики до насильства щодо російських солдат та Путіна.

 

«Йдеться про блокування Instagram, якщо це якщо це підтвердиться КОМА або Meta відмовиться відповідати», — заявив голова комітету.

 

Нагадаємо, що в Росії заблокували TikTok, Facebook, Twitter і YouTube. 

 

Крім того, як раніше повідомлялося,  Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури заблокував сайт телеканалу «Дождь», а рада директорів ліквідувала «Эхо Москвы» та сайт радіостанції. Також на вимогу Генпрокуратури до Реєстру заборонених сайтів в РФ також внесли українські видання «Гордон», «Корреспондент» та «Українська правда».