Маленький принц

У Швейцарії знайшли ранні ескізи до «Маленького принца»

19.08.2019
ескізи

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колекцію ранніх ескізів Антуана де Сент-Екзюпері до книжки «Маленький принц» знайшли у швейцарському місті Вінтертур. Про це повідомляє Вінтертурська фундація мистецтва, культури та історії.

Ескізи були знайдені в будинку місцевого колекціонера Бруно Стефаніні, який купив їх на аукціоні в 1980-х роках. Він помер у грудні 2018 року, після чого ілюстрації до «Маленького принца» виявили в його колекції автографів. За словами представників Вінтертурської фундації, засновником якої і є Бруно Стефаніні, малюнки, що не мають датування, перебувають «на подив в хорошому стані».

 

На одному з ескізів зображений удав, який проковтнув слона, — капелюх в очах дорослих. На інших кольорових начерках намальований Маленький принц з іншими героями книжки — Лисицею і  П’яницею. Окрім того, разом з ескізами виявили любовний лист від Антуана де Сент-Екзюпері до його дружини.

 

Фонд планує показати знахідки Морганівській бібліотеці і музею (Morgan Library & Museum) в Нью-Йорку, де зберігаються ескізи й оригінальний рукопис «Маленького принца».

 

Книжка «Маленький принц» була вперше опублікована в 1943 році. Відтоді її переклали більш ніж на 300 мов.

 

Раніше ми розповідали про книжки, які продалися найбільшими в історії накладами.

 

Читайте також: Кого треба знати з українських графіків.

 

Фото: swissinfo.ch