бібліотекарі

У Слов’янську Штепа і Недава запропонували скоротити бібліотеки

09.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Депутати міської ради Слов’янська хотіли зекономити бюджет коштом міських бібліотек. Про це повідомив Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму telegram-каналі.

На засіданні комісії міської ради депутат від партії «Наш край» Олег Недава та депутатка від «Партії миру та розвитку» Неля Штепа запропонували усім бібліотекам міста працювати 2 дні на тиждень замість 5-ти, а працівникам порадили працювати у 2-х, а то й 3-х бібліотеках одночасно.

 

Депутати аргументували це низькою відвідуваністю згаданих закладів, зокрема бібліотеки №4, яка, за словами міністра культури, працює у 20-тисячному мікрорайоні і є одним з осередків української культури. З 2014 року в бібліотеці часто відбуваються зустрічі з добровольцями, військовими та громадськими діячами, а також інші патріотичні заходи.

 

«Міністерство культури та інформполітики вже поспілкувалося з місцевою владою. Ми з’ясували, що і відділ культури, і територіальна громада – проти скорочення роботи бібліотек. Зі свого боку заявляю – МКІП також цього не дозволить. Це не соціально-економічний розвиток міста, як заявляють ініціатори. І не економія бюджету. Це – прихований перший крок до реалізації бажання нав’язування своїх «ідеологічних наративів», – заявив Олександр Ткаченко.

 

Міністр також нагадав, що ліквідація бібліотеки без дозволу Міністерства культури та інформаційної політики – це порушення «Закону про культуру».

 

Міський голова Слов’янська Вадим Лях на пресконференції прокоментував ситуацію: «Ніяких скорочень мережі закладів медичної, освітньої або культурної сфери не передбачається. У проєкт бюджету, сформований міською радою, фінансування цих категорій закладається у першу чергу».

 

Раніше повідомлялося, що Українська бібліотечна асоціація виклала у вільний доступ методологію, яка дозволяє застосовувати дизайн-мислення у бібліотечній справі.