скандал

У Словаччині стався скандал через звільнення директорки Міжнародного бієнале ілюстрації «BIBIANA»

03.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Працівники Міжнародного бієнале ілюстрації«BIBIANA» виступили проти рішення міністра культури Словаччини Мартіна Шимковичова звільнити Зузану Ліптакову з посади директорки установи. Про це йдеться у відкритому зверненні працівників BIBIANA.

За словами працівників BIBIANA, міністр культури Словаччини Мартін Шимковичов звільнив Зузану Ліптакову з посади статутної директорки установи без поважних причин і без  надання пояснень.

Зузана Ліптакова — перша директорка BIBIANA, яку обрали шляхом публічної конкурсної процедури.

 

«Ми з тривогою спостерігаємо за неясними діями нинішнього уряду, які вже впливають на сферу мистецтва, присвячену дітям та молоді. Цими байдужими діями міністерство ставить під загрозу довго встановлену експертизу та міжнародну репутацію проєктів BIBIANA, а також загальне функціонування установи, яка недавно отримала новий поштовх, під керівництвом звільненої директорки, оновивши свої контакти як в країні, так і за кордоном», — йдеться у зверненні.

Нині організація готується до проведення 30-го ювілейного конкурсу «Бієнале ілюстрації у Братиславі», 17-го конкурсу «Бієнале анімації у Братиславі» і 32-го конкурсу «Найкращі книжки Словаччини».

«BIBIANA потребує стабільного і професійного керівництва. Ми висловлюємо серйозну занепокоєність діями Міністерства культури. Ми просимо пояснень щодо ситуації й вимагаємо, щоб призначення провідних посад в державних установах проводилися через прозорі конкурсні процедури з проведенням публічних слухань», — зазначається у зверненні працівників BIBIANA.

BIBIANA — культурна установа з міжнародною діяльністю, заснована в 1987 році як партнер «Бієнале ілюстрації у Братиславі». На початку була галерейною установою, що підтримувала розвиток ілюстраційних робіт для дітей і покращувала якість літератури для дітей в Словаччині й за кордоном. Поступово концепція змінилася і набула ширших можливостей розвитку й поширення мистецтва для дітей. Нині це міжнародний дім мистецтва для дітей. 

Як повідомлялося, оголосили переможців і переможниць престижного міжнародного конкурсу «Бієнале ілюстрацій у Братиславі».

 

Читайте також: Словацький комікс сьогодні: історичні герої, молоді бунтарі та пошуки слави у Чехії

 

Чільне фото: BIBIANA