Євгенія Бєлорусець

У США видадуть «Щоденник війни» Євгенії Бєлорусець

03.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

7 березня 2023 року у США вийде друком «Щоденник війни» Євгенії Бєлорусець. Про це повідомили на сайті видавництва New Directions.

Книжку видадуть спільно з видавництвом ISOLARII.

 

«Це монументальний, глибоко проникливий документ життя в Києві протягом перших сорока одного дня російського вторгнення в Україну», — зазначають у видавництві.

 

Переклад на англійську здійснив Грег Нісан.

 

«”Військовий щоденник” Євгенії Білорусець із силою та чіткістю документує початок руйнування та його вплив на звичайних мешканців України: як це – спілкуватися з чужинцями, які раптово стають твоїми “співвітчизниками”; боротьбу за гарний настрій у весняний день; нову небезпеку рутинної пробіжки по кау. Вперше опублікований у німецькій газеті Der Spiegel, а потім перекладений і опублікований на сайті ISOLARII (і на Artforum), “Військовий щоденник” мав негайний вплив у всьому світі: його переклала анонімна група авторів на Weibo; читала наживо Маргарет Етвуд у Міжнародний жіночий день; він був адаптований для епізоду This American Life на NPR; і привезений президентом Зеленським на Венеційську бієнале 2022 року в рамках павільйону “Це Україна: захищаючи свободу”», — ідеться в анотації.

Вартість книжки — $17 (630 грн).

 

Євгенія Бєлорусець — українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка, письменниця. Співзасновниця літературно-мистецького журналу «Простори», учасниця кураторської групи «Худрада».

 

Нагадаємо, у 2022 році Євгенія Бєлорусець отримала літературну премію Горста Бінгеля. У 2020 році Бєлорусець отримала німецьку Міжнародну літературну премію.

 

Зображення: ndbooks.com