злочини росіян

У США заблокували російську піратську бібліотеку з 11 млн книжок

21.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ФБР висунуло звинувачення проти російських громадян Антона Напольського і Валерії Єрмакової у створенні піратського сайту електронних книжок Z-Library. Відповідну заяву оприлюднили на сайті Міністерства юстиції США.

Сайт позиціювали як «найбільшу у світі бібліотеку» з в понад 11 мільйонів книжок. Він розпочав роботу близько 2009 року. Його організатори пропонують електронні книжки у вигляді файлів різних форматів, позбавлених копірайту, та заохочують користувачів завантажувати тексти й додавати нові.

 

Росіян заарештували в Кордові, Аргентина, за запитом США 3 листопада. Уряд США відключив та конфіскував загальнодоступний сайт Z-Library. Напольського і Єрмакову обвинувачують в порушенні авторських прав, відмиванні грошей, а також банківських оборудках.

 

«Як стверджується, звинувачені незаконно отримували прибуток з украдених ними текстів, часто розміщуючи їх на сайті всього за кілька годин після офіційної публікації, у такий спосіб завдаючи шкоди авторам, видавцям і продавцям книжок»,— зазначив федеральний прокурор Східного округу Нью-Йорка Бреон Піс.

 

Американська  Гільдія авторів поскаржилася в Офіс торгового представника США після того, як гештег “#zlibrary” вийшов у тренди в TikTok, набравши понад 19 мільйонів переглядів. 

 

Бібліотека Z-Library досі доступна в даркнеті та відповідає на листи, отримані на електронну пошту.

 

Як повідомлялося, збитки від піратства становлять 31% від усього італійського книжкового ринку.

 

Читайте також: Як побороти книжкове піратство: якщо ви читач – читайте, якщо покупець – платіть