деколонізація

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

28.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.

 

Ініціатори проєкту постанови, серед яких Іванна Климпуш-Цинцадзе, Олексій Гончаренко, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар та інші, мають на меті запровадити «використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви країни Грузія – Сакартвело. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами».

 

У пояснювальній записці до проєкту постанови також йдеться про те, що «майже п’ятнадцять років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви “Грузія”, яка вважається русифікованою, а саме найменування – російським. Тому грузини просять використовувати історичну назву їх країни – “Сакартвело”».

 

Автори проєкту зазначають, що імперську назву «Грузія» використовують у світі приблизно 20 країн, зокрема і Україна. Більшість з них – країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу.

 

«Сакартвело – саме так називають свою країну грузини (картвели). Сакартвело – “країна картвелів”, від Картлі – одного з основних регіонів цієї держави. Відповідно, грузинський народ (грузинів) слід називати картвелами», – пояснюється у записці до проєкту постанови Верховної Ради України «Про використання в Україні історичної назви країни Грузія – Сакартвело».

 

Від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія. Більшість з них стали використовувати латинську назву Георгія (Georgia) і лише Литовська Республіка, член Європейського Союзу та НАТО, з 2021 року використовує назву «Сакартвело».

 

Нагадаємо, у Сакартвело вийшла друком книжка Маркіяна Камиша про Зону відчуження

 

Читайте також: Оптика деколонізації: як мають змінитися музеї книги 

 

Чільне фото: Freepik