Вікіпедія

У Вікіпедії створили понад 1000 нових статей про українську культуру

10.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У березні 2023 року у Вікіпедії утретє відбувся «Місяць культурної дипломатії України». Протягом ініціативи було створено 1401 нову статтю про Україну та українську культуру різними мовами. Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України.

 

«Місяць культурної дипломатії в Вікіпедії став уже третім з часу започаткування МЗС цієї ініціативи у 2020 році. — прокоментував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. — Повномасштабна агресія РФ не лише не зупинила, а й зробила її ще масштабнішою».

 

Також міністр зазначив, що «спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру».

 

За місяць проведення кампанії до неї долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу. Вони написали 1401 нову статтю та покращили 85 наявних у 64 різних мовних розділах Вікіпедії.

 

Зокрема, були створені статті про Наталку Полтавку французькою, фільми «Земля» та «Тіні забутих предків» угорською, Івана Марчука японською, роман «Місто» Валер’яна Підмогильного арабською, Художній музей імені Куїнджі китайською.

 

Деякі теми користувалися особливою популярністю серед учасників і отримали висвітлення у найбільшій кількості мовних розділів: про Київську мадонну, Півника васильківської майоліки, письменницю та історикиню Олену Апанович тощо. Також з’явилися статті менш поширеними мовами: про Петриківський розпис мовою тіап, баскською про український вінок, роман «Марія» Уласа Самчука мовою гуджараті, «Енеїду» Івана Котляревського валійською.

 

Найактивніші учасники та учасниці «Місяця культурної дипломатії України» отримають сертифікати про участь та призи від організаторів.

 

«Місяць культурної дипломатії України» — ініціатива, присвячена відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру. А також культурним феноменам — від мемів до символів незламності. Проєкт спільно організували ГО «Вікімедіа Україна», Український Інститут та Міністерство закордонних справ України.

 

Нагадаємо, за 2022 рік в українській Вікіпедії здійснили 1 мільярд 60 мільйонів переглядів сторінок.

 

Читайте також: Лейпцизький книжковий ярмарок: як Україні говорити з німцями про війну