колоніалізм

У вільному доступі з’явилися лекції про колоніалізм в літературі

02.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Історик-британіст Єгор Брайлян записав цикл популярних лекцій про колоніалізм в літературі. Відео розміщені на YouTube-каналі «Ісландія».

 

Героями лекцій стали шість письменників кінця 19 – поч. 21 ст., які писали на колоніальну тематику: Джозеф Конрад, Андре Мальро, Надін Гордімер, Чинуа Ачебе, Салман Рушді та Маріо Варгас Льйоса.

 

 

 

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Єгор Брайлян розповів, що, можливо, продовжить цикл лекцій на тему колоніалізму.

 

«Поки що я обрав шістьох головних, на мою думку, літераторів, які писали на цю тему. Загалом спочатку на Ісландії я записав цикл про колоніалізм загалом, і там були теми про колоніалізм у мистецтві та кіно. Потім вирішив окремо та більш детально розповісти про літературу.

 

Британська імперія – основний напрям моїх досліджень, тому я вирішив трохи зробити популярним знання про це. Моя дисертація, яка ще у процесі захисту, — про карибські колонії Британії 1930-1960-х рр. Чому я вивчаю колоніалізм? Ця тема мене захопила ще з першої дитячої енциклопедії. Вона надзвичайно цікава, до того ж, тут багато контроверсій та різночитань», — пояснив він.

 

 

 

 

Раніше ми повідомляли, що у мережі з’явилися записи 10 лекцій з курсу «Національні поети», який організували для вчителів середньої школи Літературна алабораторія та Відділ освітніх програм Мистецького арсеналу.