аудіоказки

У вільний доступ викладуть 12 аудіоказок для дітей

28.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні запустили проєкт «Хоробрі казки» — аудіоказки для українських дітей та їхніх батьків. Про це Читомо повідомило Суспільне.

Проєкт складається з 12 пізнавально-розважальних аудіоказок, які озвучуватимуть українські артисти, військові, митці, народні улюбленці.

 

«Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок — розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність, втрата, віра в спільну перемогу та інші», — зазначають автори проєкту.

 

Казки пропрацьовували на нетравматичність  з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації створив Георгій Сагітов. 

 

 

Маріанна Новаковська зазначає, що навіть зовсім маленьким дітям потрібні відповіді на непрості питання про війну, смерть і що буде далі. Задача дорослих — дати відповіді, не тікати від складних питань, знайти можливість підібрати слова, óбрази, дати відчуття безпеки, навіть коли самим страшно.

 

«”Хоробрі казки” почалися з самоката в Гуманітарному штабі, де я волонтерила на початку повномасштабного вторгнення. Розгублені батьки, які прибували евакуаційними потягами, вирішували життєво необхідні питання, а діти сумували за велосипедами, самокатами, ведмежатами. Вигадана мимохідь історія про самокат, який чекає вдома, дуже підбадьорила маленьку Злату з Маріуполя, поки ми терміново шукали його для неї у Львові. Історії з’являлися одна за одною, як відповідь на події навколо», —  повідомила керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована.

 

Першу казку «Вел і Цуц» зі збірки читає Юлія Саніна, лідерка гурту The HARDKISS

 

«Я дуже рада долучитися до такого потрібного проєкту. Складно навіть уявити, що переживають в душі наші діти під час війни. Ми, дорослі, намагаємося допомогти малечі. Тому казкотерапія дуже важлива. Вона заспокоює, пояснює дітям їхні переживання і почуття. Я вважаю, що і дорослим не завадить пройти таку терапію», — розповіла вона.

 

 

Казки виходитимуть з 27 жовтня щотижня. Послухати їх можна за посиланням або на ютуб-каналі «Бробакс».

Нагадаємо, проєкт «Аудіоказки Українською» на період воєнного стану відкрив безкоштовний  доступ до 830 аудіоказок для дітей. Крім того, у  вільний доступ виклали записи народних казок Буковини та Прикарпаття.

 

Чільне фото: Суспільне