Голодомор

У вільний доступ виклали фільм про Ґарета Джонса

01.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В ютуб виклали фільм «Ціна правди» Аґнєшки Голланд про журналіста Ґарета Джонса, який першим розповів про Голодомор в Україні. Про це повідомила студія Film.UA Group, яка і виклала фільм, на своїй сторінці у фейсбуці.

 

«З 1930-х років мало що змінилося. Нащадки тоталітарної влади продовжують знищувати український народ і нахабно брехати, що ні. Але світ все одно має знати правду, і ціна правди — життя», — ідеться в заяві студії.

 

 

Фільм розповідає історію репортера Ґарета Джонса та показує Голодомор в Україні 1932–33 років його очима. Повернувшись додому після подорожі до СРСР, він намагається розказати світові правду про геноцид українського народу та злочини сталінського режиму, але світ його ігнорує.

 

Стрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Польського інституту кінематографії) та Великобританії (Jones Boy Film).

 

Міжнародна прем’єра фільму відбулась на Берлінському кінофестивалі 10 лютого 2019 року, а в Україні — 28 листопада 2019 року.

 

Ґарет Джонс — валлійський журналіст, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932—1933 роках відбувся Голодомор. Його репортаж був надрукований з-поміж інших також у газетах «Manchester Guardian» та «New York Evening Post».

 

«Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду». Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зачерствілого хліба. Наче куля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість відчайдушних через голод людей. Іноземний експерт з Казахстану сказав мені, що близько 5 000 000 з 11 000 000 тамтешніх жителів померли від голоду. Окрім диктатора Йосипа Сталіна, ті, хто голодують, ненавидять Джорджа Бернарда Шоу за його оповідання про вдосталь їжі, яку вони начебто мають, але їжі нема, і селяни надто слабкі для роботи в полі», — писав він після подорожі до Радянського Союзу в березні 1933 року.

 

Аґнєшка Голланд — польська режисерка, Голова європейської кіноакадемії, лавреатка «Золотого глобусу», двократна номінантка на премію «Оскар» за стрічки «Європа, Європа» (1991) і «У темряві» (2011).

 

Як відомо, у вільний доступ виклали фільм про останні місяці заслання Тараса Шевченка.

 

Читайте також: Людина, яка забагато знала: найважливіші факти про Ґарета Джонса

 

Чільне фото: planetakino