* ESC - закрити вікно пошуку
вчителі
Учитель української мови увійшов у десятку найкращих вчителів світу
26.10.2023До десятки найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize вперше потрапив учасник з України — вчитель української мови та літератури, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков. Про це на фейсбук-сторінці повідомили організатори Global Teacher Prize.
У 2021 році Артур Пройдаков став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яка щороку відзначає вчителів.
Голова спілки «Освіторія» й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин наголошусила: «Вперше український учитель потрапив до світової десятки найкращих вчителів! Сім років ми розвивали рух Global Teacher Prize в Україні, і за цей час наші вчителі не раз потрапляли до списку 50 найкращих. Але десятка фіналістів – це зірковий рівень, освітній авангард. Це люди, з якими спілкуватимуться світові лідери, без яких не обходиться жодна важлива освітня подія, люди, які мають позитивний вплив на освіту і від яких надихатимуться сотні тисяч педагогів по всій планеті».
Потрапивши до десятки найкращих вчителів світу, Артур Пройдаков прагне донести світові, що українські вчителі та освітяни продовжують якісно виконувати свою роботу навіть у часи повномасштабної війни.
«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки ним я маю честь працювати вчителем в Україні», — зазначив він.
Артур вважає своєю вчительською місією допомагати освітянам в Україні віднайти свій голос та бути проактивними у своїй школі та громаді, сприяти підвищенню престижності професії в Україні.
Ім’я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада на церемонії нагородження Global Teacher Prize, яка відбудеться у межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Переможець премії отримає нагороду розміром 1 мільйон доларів.
Артур Пройдаков — переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021. Народився в місті Кадіївка, що зараз на окупованій частині Луганщини. У листопаді 2014 року був змушений переїхати через російсько-українську війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тепер працює у школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.
Global Teacher Prize — всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів. Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії. Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті.
Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів-агентів освітніх змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Global Teacher Prize Ukraine ініціювала у 2017 році ГС «Освіторія», щоб не тільки відзначити досягнення вчителів щодо своїх учнів та щодо суспільства, а й підкреслити важливість педагогів в Україні та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти.
Нагадаємо, два українських учителі — Артур Пройдаков і Людмила Таболіна — у 2023 році увійшли до переліку 50 найкращих вчителів планети, а двоє фіналістів національної премії потрапляли до 50 найкращих вчителів світу у 2020 році: Наталя Гладких – педагогиня, яка навчає дітей з інвалідністю, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017, керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем», Олександр Жук – переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018, вчитель інформатики в спеціалізованій школі-інтернаті «Джерело».
Читайте також: Література за межами шкільних стін — від клубів до екскурсій
Чільне зображення: Освіторія
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості