Календар подій

УІК збирає інформацію про закордонні контракти українських видавництв

Український інститут книги збирає інформацію про контракти українських видавництв з іноземними видавцями щодо видання перекладів творів української літератури, присвячених нинішній війні, за кордоном (контакти іноземних партнерів українських видавців надсилати не потрібно).

Мета цієї ініціативи — створити текстам про війну якнайбільше можливостей донести до іноземних читачів правду про події в Україні, про причини та перебіг війни, досвід участі у воєнних діях, а українським видавцям допомогти продати права.

 

Надана видавцями УІК інформація допоможе українським видавцям:

  • продати права на переклади в різні країни;
  • сприяти продажу книжок українською та іноземними мовами в бібліотеки різних країн;
  • встановити контакти з новими іноземними партнерами. 

 

Зі свого боку, Український інститут книги поширить інформацію про те, які з видань українських видавців зацікавили іноземні видавництва, серед своїх іноземних партнерів у книговидавничій сфері: 

  • мережі ENLIT (мережа менеджерів 22 культурних організацій з 19 європейських країн, які просувають переклади творів країн — учасниць мережі);
  • Федерації європейських видавців (незалежна некомерційна асоціація книговидавців у ЄС, яка представляє 29 національних асоціацій книговидавців ЄС та Європейської економічної зони). 

 

Крім того, УІК надішле отриману інформацію базі контактів іноземних видавців, літагенцій, перекладачів, національних та міжнародних асоціацій та установ, міжнародних ярмарків, національних бібліотек іноземних країн, Міністерств культури іноземних країн, Посольств України в іноземних країнах, Посольств і культурних центрів іноземних країн в Україні тощо, щоб заручитися максимальною підтримкою перекладів актуальних творів української літератури на міжнародному рівні.    

 

Інформацію щодо укладання контрактів, укладених від 1 січня 2022 року, на видання перекладів, потрібно внести в цю гугл-анкету.

 

Дедлайн: 30 червня 2022

Мова наданої інформації: англійська

 

УІК гарантує видавцям повну конфіденційність наданої інформації щодо укладених контрактів.

 

Детальніше про умови збору інформації за посиланням. З додатковими запитаннями можна звернутися до начальниці відділу міжнародної співпраці УІК Олени Одинокої: olena.odynoka@ubi.org.ua 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект