культура

УКФ заснував власну премію, яка відзначатиме найкращі культурно-мистецькі проєкти

12.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український культурний фонд започаткував нову професійну премію у сфері культури. Про це йдеться на офіційному сайті УКФ.

 

Премія визначатиме найкращі проєкти, що були підтримані УКФ попереднього року, й сприятиме їхній додатковій популяризації.

26 березня, за підтримки Zagoriy Foundation, відбудеться церемонія онлайн-нагородження переможців – найкращих проєктів 2020 року у таких номінаціях:

 

 • Проєкт року в сфері інклюзивного мистецтва;
 • Проєкт року в секторі візуального мистецтва;
 • Проєкт року в секторі аудіального мистецтва;
 • Проєкт року в секторі аудіовізуального мистецтва;
 • Проєкт року в секторі дизайну та моди;
 • Проєкт року в секторі перформативного та сценічного мистецтва;
 • Проєкт року в секторі культурної спадщини;
 • Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи;
 • Проєкт року в секторі культурних та креативних індустрій;
 • Цифровий проєкт року;
 • Цифровий проєкт року (спеціальна номінація від Zagoriy Foundation).

 

Вибір переможців відбуватиметься у два етапи. Перший етап передбачає оцінювання всіх 277 проектів, реалізованих за підтримки УКФ у 2020 році, на основі результатів їх реалізації, та формування коротких списків. Його здійснює комісія, сформована зі співробітників та експертів УКФ. Під час другого етапу спеціальне журі з коротких списків здійснює вибір одного переможця в кожній номінації за розробленою методикою оцінювання.

 

До складу спеціального журі Премії УКФ увійшли: Анна Бубнова, керівниця мистецьких програм Британської Ради в Україні, Олеся Залуська, заступниця Керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Світлана Фоменко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, Зураб Аласанія, голова правління ПАТ “НСТУ”, Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту, Тетяна Терен, віце-президентка українського ПЕН-центру, Олександра Кольцова, співачка і авторка пісень групи «Крихітка», медіаменеджерка, редакторка, Ірина Батуревич, начальниця аналітичного відділу Українського інституту книги, Олег Вергеліс, театральний критик, редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня».

 

«У межах своєї діяльності ми хотіли би створити цикл ініціатив, що дадуть змогу не лише інвестувати у розвиток культури фінансово, але й освітньо та комунікаційно. Тому переконані, що Премія УКФ дасть можливість підсилити не лише підтримку створення якісного культурного продукту, але й промоцію найкращих проектів в Україні, що вже були успішно реалізовані», – зазначає в.о. виконавчої директорки УКФ Юлія Федів.

 

Український культурний фонд (УКФ) — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд став членом міжнародної інформаційної мережі культурної мобільності On the Move.

 

Раніше УКФ увійшов до Міжнародної федерації мистецьких рад та культурних агенцій – International Federation of Arts Councils and Culture Agencies (IFACCA).