державна мова

Україна прагне досягти угоди з Угорщиною щодо мови нацменшин — Стефанішина

09.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна та Угорщина досягнуть угоди щодо рівня виконання вимог Європейського союзу щодо захисту прав національних меншин, необхідного для вступу України до ЄС. Про це вона заявила під час пресконференції.

За словами Стефанішиної, права угорської меншини в Україні забезпечені, як і права інших меншин. Вона наголосила, що український уряд розділяє питання прав угорської меншини в Україні й вимоги угорського уряду.

 

Посадовиця відкинула заяви про те, що угорська нацменшина особливо постраждала через російську агресію, та додала, що грецька меншина Приазов’я постраждала більше.

 

Стефанішина додала, що Угорщина зберігає право довільно блокувати процес вступу України до ЄС, але «не вважає, що угорську проблему треба розглядати як головну у процесі розширення ЄС».

 

Віцепрем’єрка розповіла, що наразі триває діалог про те, як Україна поліпшуватиме захист представників угорської громади. Зокрема, у вересні українська делегація передала Угорщині детальну дорожню карту з практичними кроками щодо забезпечення угорськомовних дітей підручниками та планами щодо зміни законодавства. Водночас Ольга Стефанішина зазначила, що законодавчі зміни не дозволятимуть представникам нацменшин не знати української мови.

 

Як повідомлялося, президент підписав закон №9332 щодо продовження переходу на українську мову шкіл, в яких викладання ведеться однією з мов країн ЄС, до 1 вересня 2024 року.

 

Читайте також: Для школярів нацменшин створили додаток із вивчення української мови

 

Чільне фото: kmu.gov.ua