вільнюс-2023

Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

08.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний стенд України буде представлений на 23-му Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку.

 

Ярмарок, що вважається одним з найбільших у країнах Балтії, відбудеться з 23 по 26 лютого в столиці Литви. Цього року центральною темою події буде свобода та 700-річчя від дня заснування Вільнюса.

 

«Вільнюський книжковий ярмарок у 2023 році буде неймовірно яскравим і святковим, щоб підкреслити основи нашого вільного суспільства. Разом ми думатимемо про майбутнє Вільнюса, Литви та світу – гортатимемо сторінки найкрасивіших книжок року, дискутуватимемо з авторами та творцями, вітатимемо одне одного з ювілеєм Вільнюса та поділимось нашою невтомною надією та підтримкою боротьби України за свободу», – йдеться на сайті події.

 

У програмі ярмарку організатори зроблять акцент на залученні дітей і підлітків до читання. На спеціальному майданчику – Холі для юних читачів – відбуватимуться вистави, читання, концерти, зустрічі з письменниками. Дискусії та обговорення актуальних для дорослих читачів тем відбуватиметься у зоні 15min Forum.

 

Національний стенд України стане місцем для знайомства з українською літературою та її авторами, на чому наголошує оргкомітет Міжнародного Вільнюського книжкового ярмарку. Вже відомо, що у події візьмуть участь Романа Романишин та Андрій Лесів, засновники творчої майстерні «Аґрафка».

 

«Цьогоріч Український інститут книги у співпраці з Книжковим Арсеналом стануть організаторами Національного стенда України на Вільнюському книжковому ярмарку. УІК буде куратором стенда, загальна площа якого складе 25 метрів квадратних, та який стане українським хабом. На стенді будуть представлені книжки українських видавців українською мовою, а також книги українських авторів у перекладі литовською. На стенді плануються автограф-сесії та зустрічі з українськими авторами – учасниками програми», – розказала Читомо Софія Челяк, кураторка Національних стендів України на міжнародних книжкових ярмарках від Українського інституту книги.

 

На 23-му Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку на окремій локації Книжковий Арсенал представить спеціальну програму. Про неї Читомо розповіла Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»: «Продовжуючи наше багаторічне партнерство з Литовським інститутом культури, Книжковий Арсенал на їхнє запрошення готує спеціальну програму подій в межах 23-го Вільнюського книжкового ярмарку. Це будуть поетичні читання, презентації нових литовських перекладів українських авторів та авторок, публічні розмови та дискусії, а також творчі воркшопи для литовських та українських дітей, зустрічі зі студентами. Спільно з Pictoric ми також організовуємо виставку плакатів українських художників-ілюстраторів».

 

Також в межах програмної співпраці Мистецького Арсеналу та Довженко-Центру на ярмарку відбудеться кінопоказ.

 

«На дати Вільнюського книжкового ярмарку прийдеться річниця початку повномасштабного вторгнення росії в Україну: 24 лютого 2022 року литовські колеги на відкритті своєї події голосно заявили про рішучу підтримку нашої боротьби за свою свободу, виступили проти агресії росії й словом, і ділом, мобілізували громаду та професійну спільноту до колективних дій. – каже Юлія Козловець. – Цю підтримку ми відчували на багатьох рівнях протягом цих місяців опору, і для нас честь бути запрошеними на ярмарок у Вільнюсі цього року, щоб робити важливі українські голоси та теми почутими, говорити про культуру в часи війни та продовжувати поширення меседжу про необхідність підтримки України у світі».

 

23-й Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок відбудеться у виставковому та конгрес-центрі Litexpo. Організатори ярмарку: Асоціація литовських видавців, Литовський інститут культури та Литовський виставковий і конгрес-центр Litexpo.

 

У публікації використана інформація з сайту 15min.

 

Нагадаємо, минулого року Україна взяла участь у Лондонському книжковому ярмарку

 

Читайте також: Паризький салон: корки з книголюбів, особливий український стенд та мода на жовто-блакитне