історія

Українська книжка про Армію УНР отримала нагороду у Польщі

15.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжка Андрія Руккаса «Разом з Військом Польським. Армія УНР у 1920 році» отримала польську нагороду «Przeglądu Wschodniego». Про це повідомляє Księgarnia IPN.

Нагорода призначається з 1994 року науковим часописом «Przegląd Wschodni» за найкращу книжку східноєвропейської тематики.

«Новина несподівана, а від того більш приємна. Моя книга про Армію УНР 1920 р. здобула нагороду «Пшегльонду Всзоднєго», престижне в Польщі відзначення для наукових досліджень в галузі гуманітарних наук», – написав автор.

 

Андрій Руккас – кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор Інституту вивчення Голокосту в Східній Європі при Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр».

 

Перше видання книжки «Разом з Військом Польським. Армія УНР у 1920 році» з’явилося у 2013 році. Праця присвячена історії збройних сил України 1920 р.: їх відродженню завдяки допомозі польських союзників, участі у бойових діях польсько-українсько-радянської війни, формуванню окремих з’єднань, частин, підрозділів і установ. У 2015 році видавець Олег Філюк випустив друге видання книжки.

 

Як повідомлялося, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані уклав список 100 найкращих книжок з історії, які були видані за час незалежності України.

 

Читайте також: Історія України в європейських ЗМІ: презентація дослідження

 

Чільна: uinp.gov.ua