Holodomor

Українські ілюстратори публікують постери до Дня пам’яті жертв Голодоморів

24.11.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські ілюстратори у соціальній мережі Instagram публікують постери, які створили до Дня пам’яті жертв Голодоморів, і закликають пам’ятати про цей геноцид.

Олександр Шатохін

«Голодомор 1932-1933. Маємо памʼятати».

Ольга Протасова

«Голодомор був геноцидом мого народу. Коли я готую вечерю для своїх дітей, я часто думаю про свою прабабусю Тетяну: як вона готувала щось на вечерю для моєї бабусі й ще трьох дітей? Їх також вигнали з власного дому за кілька років до того. Я думаю про всіх матерів, про чоловіків і жінок, дітей та літніх людей. Мільйони загинули — як задумала росія. Тих, хто вижив, змусили мовчати».

Оксана Драчковська

«Пам’ятаймо… Гірка сторінка в історії України».

Нікіта Тітов

«Геноцид проти українського народу. Незасуджене зло живе століттями 1932-2024».

Грася Олійко

«Голодомор 1932-1933 років забрав життя одного мільйона дітей віком до десяти років, а через нього в Україні не народилося ще 600 тисяч дітей. Сьогодні в вікнах мільйонів українців запалять свічки пам’яті: за загиблих і ненароджених. За тих, чиї життя забрало злочинне радянське керівництво і всі його спільники, які відібрали у людей найцінніше — хліб. Будь ласка, не припиняйте підтримувати Україну, адже сьогодні ми боремося з нащадками цього зла» (авторка тексту — українська письменниця Марія Правда).

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Grasya_Oliyko (@grasya_oliyko)

Андрій Єрмоленко 

День пам’яті жертв Голодоморів у 2024 році припав на 23 листопада. Кожної четвертої суботи листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

 

Як повідомлялося, до Дня пам’яті жертв Голодомору виклали документи з колекції плакатів Міжнародного фонду «Україна 3000».

 

Читайте також: До Дня памʼяті жертв Голодомору: шість книг, щоб зрозуміти себе

 

Василь Барка: консервативний модерніст та свідок Голодомору