Календар подій

8/04

Українські інтелектуали презентують збірку есеїв «Що дасть нам силу?»

Київ

18:00 онлайн-подія

Українські інтелектуали презентують збірку есеїв «Що дасть нам силу?»

8 квітня відбудеться друга онлайн-презентація збірки есеїв українських інтелектуалів «Що дасть нам силу?».

Презентуватимуть книжку автори й авторки есеїв збірки: письменник, журналіст і Президент Українського ПЕН Андрій Курков, письменниця, перекладачка і літературознавиця Ірина Старовойт, письменниця, перекладачка й літературознавиця Маріанна Кіяновська, а також науковець, історик і публіцист Ярослав Грицак.

 

Модеруватиме подію філософ, директор науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера» Костянтин Сігов.

 

Збірка есеїв «Що дасть нам силу?» вийшла друком наприкінці 2020 року у видавництві «Дух і Літера». Книжка складається з есеїв українських інтелектуалів, об’єднаних фокус-темою Українського ПЕН 2019/2020.

 

У своїй передмові упорядниця збірки, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен пише: «З осені 2019-го, коли ми оголосили нашу другу фокус-тему, й до осені 2020-го, коли ми взялися за упорядкування цієї книжки, запрошені нами автори – письменники, журналісти, культурологи, філософи, економісти, священнослужителі – написали двадцять п’ять есеїв на цю тему. Нові тексти з’являлися щотижня чи раз на два тижні в онлайн-виданні «Новое время» – і для тих, хто на них чекав і за ними стежив, кожна з публікацій ставала ніби зрізом прожитого й помисленого за певний період. Перечитуючи їх тепер у хронологічній послідовності, чіпляюся за окремі факти й думки, спровоковані тодішніми подіями, і замислююся: яким був для нас цей рік? Що він у себе вмістив? Озираючись назад, ніби прокручуєш стрічку новин у зворотному напрямку і пригадуєш, як загальне тло цього часу, нашу політичну невизначеність і відчуття зниклого ґрунту під ногами, коли не знаєш, куди і з якими цілями рухається країна, а з нею й ти сам».

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект