росія

Українські письменники і видавці взяли участь у конференції в Петербурзі

23.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські письменники й культурні діячі їздили на конференцію культурного проєкту «Минская инициатива» до Санкт-Петербурга й презентували там літературний альманах, виданий в Україні. Про це повідомляється на офіційній сторінці проєкту на фейсбуці.

Конференція проходила з 9-го до 20-го лютого цього року. На світлинах, які викладалися учасниками проєкту та на офіційній сторінці ініціативи можна помітити директора ГО «Українського фонду культури» Дмитра Будкова, поета Петра Мідянку, колишнього міністра культури України, музиканта Михайла Кулиняка і директора видавництва «Самміт-книга» Івана Степуріна.

 

Також у конференції брала участь поетеса та професорка Євгенія Більченко, яку зі скандалом відсторонили від викладання у Національному педагогічному університеті Драгоманова, і відомий білоруський поет Андрей Хадановіч – постійний учасник українських літературних подій.

 

Крім того, у межах програми заходів конференції відбулася презентація поетичного альманаху «Terra Poetica», виданого в українському видавництві «Самміт-книга». У ньому зібрані вірші українських, білоруських та російських поетів. Зокрема на презентації був присутній і   спецпредставник президента РФ з міжнародної культурної співпраці Міхаіл Швидкой.

 

Проєкт «Минская инициатива» створений у 2015-му році Міждержавним фондом гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД за підтримки Санкт-Петербугського регіонального відділення Союзу театральних діячів РФ, а також Українського фонду культури, який очолює Дмитро Будков – він координує проєкт з українського боку. Ініціатива створена для постійної співпраці творчої та наукової інтелігенції Білорусі, Росії та України.

 

Раніше повідомлялося, що у російському місті Ульяновську відбулась літературна акція, на яку надала свої твори письменниця з Одеси.

 

Нагадаємо, у березні минулого року Міністерство закордонних справ України прокоментувало діяльність Російського центру науки і культури в Києві та відреагувало на організований 9 березня захід «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».