МЗС

МЗС відреагувало на заяву Росії про «російсько-українського поета» Тараса Шевченка

29.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство закордонних справ України прокоментувало діяльність Російського центру науки і культури в Києві та відреагувало на організований 9 березня захід «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка». Коментар МЗС оприлюднила редакція Радіо Свобода.

 

У дипломатичному відомстві заперечують будь-які російські наративи стосовно Тараса Шевченка.

 

«У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т.Г.Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів», – заявивли у МЗС.

 

У відомстві додали, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з угодою між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про заснування та умови діяльності інформаційнокультурних центрів від 27.02.1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. Це українське представництво не має філій в інших містах Росії, йдеться у відповіді МЗС.

 

День памяти Тараса Шевченко: підведення ітогового конкурсу сучасних поетів

У день пам’яті російсько-український поет … </ р> Опубліковано Росспівробітництво & NBSP; Вівторок, 9 березня 2021 р.

 

РНБО, відповідаючи на запит Радіо Свобода, розповіла, що розгляне питання припинення Російським центром науки і культури роботи в Києві, якщо надійде відповідне подання від «президента України або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи».

 

Нагадаємо, Російський центр культури й науки спільно із російською агенцією «Россотрудничество», визнаною Європейським парламентом у 2016 році пропагандистською, анонсували 9 березня захід: «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».

 

На цей анонс звернув увагу заступник віцепрезидента Світового конгресу українців у Південній та Західній Європі Павло Садоха, оприлюднивши у фейсбуці відкритий лист до президента України та РНБО, в якому закликав «розглянути питання заборони в Україні функціонування осередків російської пропаганди і дезінформації «Россотрудничество».

 

Як повідомлялося, у Сербії попри проросійський спротив встановили памʼятник Шевченкові.

 

Читайте також: Пам’ятник у Флоренції та доповнена реальність: як цьогоріч відзначали Шевченківські дні