журналісти

Українські журналісти закликають до трибуналу над російськими пропагандистами

23.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські журналісти закликають притягнути російських журналістів до відповідальності та ініціювати запровадження санкцій проти російських псевдомедійників. Про це ідеться у зверненні українських медійників до колег, органів державної влади та міжнародної спільноти, яке опублікував «Український Тиждень».

 

«Ми закликаємо українську владу розпочати процес документування злочинів російських пропагандистів і притягнути їх до відповідальності. На них чекає власний Нюрнберг», — наголошують журналісти.

 

Вони зазначають, що журналісти рф співпрацюють з російськими спецслужбами, чітко виконують їхні накази не лише в Україні, а й Сирії, Грузії, Азербайджані. Як наголосили українські журналісти, пропагандисти рф — солдати інформаційної війни, тому мають понести відповідальність за співучасть в російській агресії проти України, геноциді й злочинах проти людяності, які не мають терміну давності.

 

«Ми звертаємось до Міністерства культури та інформаційної політики, а також усіх відповідних органів та служб держави із закликом ініціювати запровадження санкцій проти російських псевдомедійників. Весь світ повинен долучитися до запровадження санкцій проти поплічників окупанта і зробити все можливе для притягнення їх до відповідальності за заклики до ведення агресивної війни та сприяння геноциду в Україні», — зазначали журналісти.

 

Вони також закликали колег України та світу долучитися до боротьби з пропагандистами, записувати звернення, підтримувати заклик до трибуналу у соцмережах.

 

Звернення оприлюднили від імені:

 

  • Юрія Макарова, головного редактора дирекції телебачення НСТУ;

 

  • Максима Віхрова, головного редактора журналу «Український тиждень»;

 

  • Руслана Дейниченка, виконавчого директора StopFake;

 

  • Віктора Трегубова, експерта зі стратегічних комунікацій;

 

  • Дениса Казанського, журналіста.

 

Повний текст звернення можна прочитати за посиланням.

 

Нагадаємо, українські журналісти закликали відсторонити від участі в національних телемарафонах та інших медійних марафонів ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду. 

 

Раніше українські та іноземні журналісти закликали українську державу встановити правила висвітлення російських обстрілів. 

 

Чільне фото: Медіацентр Україна