Календар подій

Українсько-єврейська літпремія з фондом у 7 тис. євро приймає нон-фікшн твори

Українці та євреї живуть поруч на території сучасної України майже два тисячоліття. Нарізно й спільно вони сплели полотно, яке назавжди увійшло в культурну, мовну й історичну спадщину України. Тривалі періоди мирного співіснування супроводжувалися також роками трагедій, які розділяли ці два народи різними історичними переживаннями й наративами. А проте нині, у XXI столітті, коли Україна й Ізраїль формують свою ідентичність як незалежні держави, спільні моменти залишаються й приводять до нового розуміння минулого.

Премія «Зустріч» покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження в художній і документальній літературі. Премія присуджуватиметься щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної».

 

2021 року Премія присуджуватиметься в категорії літератури нон-фікшн. Розглядатимуться твори, опубліковані у 2018-2020 роках.

 

Період подання: 21 січня — 22 березня 2021 року (кінцевий термін подання).
Нагородження: у вересні 2021 року.

 

Премія в 7000 євро присуджуватиметься щороку. Вона складається з двох категорій: художня література і літературa нон-фікшн. Художня література визначається як проза, поезія й драматургія. Під літературою нон-фікшн маються на увазі історичні твори, біографії, мемуари, публіцистика, есеїстика. Переможець у кожній категорії буде визначатися почергово, раз на два роки.

 

Сума Премії ділиться між автором і видавцем: автор отримує 4000 євро, а видавець — 2000 євро. Також присуджуватимуться чотири (4) заохочувальні премії по 250 євро.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект