Артбуки

Українських фотографів відзначили на гонконзькому фестивалі фотокнижок

05.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нагороду отримала книжка «Фотографія міцно входить у повсякдення» (Photography Firmly Enters the Everyday). Цей альбом висвітлює популярну фотографію в СРСР. Зібраний в Україні з фотографій з блошиних ринків та інтернет-аукціонів, він створює атлас радянського століття з точки зору повсякденного життя. У ньому вперше представили близько 370 анонімних зображень.

 

Дослідження митці почали ще у 2017 році, воно відбувалося паралельно з війною росії проти України, яка розпочалася у 2014 році. До 24 лютого 2022 року вдалося зібрати 3000 фотографій.

 

Усього фотографи та дизайнер Юрій Коломієць виготовили 30 примірників.

 

«На війні крихкість людського життя доводиться до крайнощів. Власне життя, життя родин, їхніх домівок, цілих кварталів — усе стає вразливим. Що залишиться після цього від домашніх фотоальбомів? Адже там, де є вогонь, горять фотографії», — розповіла Анна Пилипюк.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Yura Kolomiets (@kolomiets_yura)

У 2023 році книжка також увійшла до короткого списку міжнародного конкурсу на найкращий неопублікований макет фотокниги The Kassel Dummy Award.

 

Анна Пилипюк та Володимир Шипотільніков — художня група з Севастополя, що базується в Києві. Митці займаються проблемами реалізму та документальності, досліджують любительську фотографію.

 

Фестиваль Hong Kong Photobook Festival заснували у 2020 році. Він має на меті об’єднати фотографів, художників, різноманітні видавництва та незалежні групи з усього світу, а також слугує підтримкою для молодих митців, які прагнуть здобути визнання у сфері сучасної фотографії.

 

Нагадаємо, 2022 року 2 українські фотобуки увійшли до шортлиста премії Photo–Aperture PhotoBook Awards.

 

Читайте також: Мейнстрім чи статусна річ: як зробити фотокнигу успішною

 

Чільне фото: shypotilnykovpylypyuk.com