* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
Українці все менше читають новин, але більше відвідують освітні та шопінг-сайти — дослідження
23.06.2022У травні всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні. Про це ідеться в рейтинзі* популярних сайтів за травень 2022 року від Kantar.
Окрім втрати охоплення, середня частота контакту з сайтами новин зменшилася вдвічі в порівнянні з періодом початку російського повномасштабного вторгнення.
«Після аномального стрибка у березні, коли українці не розуміли, що станеться в наступні декілька годин, нині інтерес до новин зменшився», — повідомила керівниця проєкту Kantar CMeter, що вивчає показники інтернет-авдиторії, Ірина Ворон.
В травні у 25 найвідвідуваніших потрапили лише п’ять новинних сайтів у порівнянні з дев’ятьма у березні. Найпопулярнішим сайтом став Tsn.ua (11 місце проти 10-го у березні), Pravda.com.ua (16 місце проти 7-го), Unian.net (18 місце проти 15-го), News.obozrevatel.com (20 місце проти 14-го) та Ukrinform.ua (25 місце проти 20-го).
Традиційними лідерами рейтингу залишаються Google.com (1 місце), YouTube.com (2 місце), Wikipedia.org (3 місце) та Facebook.com (4 місце).
Українці стабільно віддають перевагу пошуку новин за допомогою агрегатора Ukr.net (6 місце у березні і травні), у березні цей ресурс поступався популярністю Telegram (5 місце у березні, 9-те у травні).
У травні 5 місце посів традиційний лідер eCommerce України Rozetka.com.ua, що таким чином повернувся в перелік 5 найпопулярніших сайтів України після падіння на 13 місце у березні. Окрім того, покращили свої показники охоплення інші платформи для онлайн-шопінгу Olx.ua (7 місце у порівнянні з 8-м), Prom.ua (8 місце у порівнянні з 16-м) та Еpicentrk.ua (19 місце, у березні в топ-25 не потрапив).
Відновлення дистанційного навчання в освітніх закладах та наближення вступної кампанії повернуло в 25 найвідвідуваніших одразу три навчальні ресурси — Naurok.com.ua (13 місце), Znanija.com (17 місце) та Vseosvita.ua (21 місце). Також в рейтинг повернувся сайт пошуку роботи Work.ua (24 місце), що не потрапив в березневий рейтинг Kantar.
За словами Ірини Ворон, результати дослідження свідчать, що українці поволі адаптуються до життя в умовах війни та повертаються до своєї звичної активності в інтернеті.
Як повідомлялося, у світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну. Згідно з дослідженням Kantar, українці почали рідше переглядати новини ще у березні.
*Дані Kantar CMeter, desktop і mobile інтернет-користувачі у віці 14-70 років, n = 5000. Дослідження CMeter об’єднує дані з 3-х джерел:
Site-centric- лічильники, інтегровані в сайти.
Frame-centric- лічильники встановлені не на сайті, а в фреймі банерної мережі.
User-centric- панель, респонденти зі встановленими плагінами у браузерах та додатками Kantar на телефонах, що поряд зі стандартними показниками (перегляди сторінок, охоплення, соціально-демографічні показники по всіх сайтах, з якими контактували респонденти), також фіксує контакт панелістів з контентом.
Дані з усіх джерел об’єднуються в режимі реального часу, що гарантує відсутність втрат в даних.
Чільне фото: Pexels
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості